Výpoveď z nájmu bytu

Otázka: 

Dobry den, chcel by som sa opytat na zaklade coho by som mohol riesit vystahovanie najomcu z bytu ak by po skonceni najomnej zmluvy nechcel dotycny odist z bytu. Napr. najomca nezaplatil zatial za jeden mesiac najom podla najomnej zmluvy. Dakujem za odpoved.

Vážený pane,

nájom upravujú ustanovenia § 663 až 723 Občianskeho zákonníka zákon č. 40/1964 S.b. a špeciálne nájom bytu je upravený v § 685 ať 723 citovaného predpisu. Je potrebné rozlišovať medzi situáciou kedy nájomná zmluva skončila uplynutím doby nájmu, dohodou, prípadne výpoveďou zo strany nájomcu a keď nájomná zmluva skončila výpoveďou prenajímateľa. Nájom bytu je chránený to znamená, že pokiaľ prenajímateľ dá nájomcovi výpoveď spravidla je opustenie bytu vizané na poskytnutie bytovej náhrady.

V prípade, ak nájomná zmluva skončila z iného dôvodu ako je výpoveď prenajímateľa postačuje jednoducho znemožniť prístup do bytu, pretože sa tam zdržuje osoba bez právnehó dôvodu.

Ak nastalo skončenie nájmu na základe výpovede prenajímateľa platia ustanovenia § 711 a § 712, ktoré upravujú dôvody výpovede z nájmu bytu a bytové náhrady.

Vzhľadom na to, že nepoznám konkrétnu situáciu nemôžem sa vyjadriť konkrétnejšie.

s pozdravom Grant


Sponzorované odkazy

style="display:inline-block;width:336px;height:280px"
data-ad-client="ca-pub-9660049180554918"
data-ad-slot="2714138162">

Reklama

Lawblog newsletter

Nechajte si posielať oznámenia o novom obsahu!

Syndikovat obsah