Platenie za štúdium a prerušenie štúdia

Otázka: 

Potrebovala by som radu. V akad. roku 2004/2005 som študovala magisterský študijný program na vysokej škole A. Po 1. roku som štúdium na 2 roky prerušila, pretože som šla od roku 2005/2006 študovať na vysokú školu B bakalársky študijný program. Teraz som v 3. ročníku, čiže prekračujem štandardnú dĺžku štúdia o 1 rok, za ktorý by som mala zaplatiť. Čo ale s tými 2 rokmi prerušeného štúdia? Nebudú sa mi zarátavať? Prerušenie som si nechávala len ako zadné dvierka pre prípad, že by som náročnú vysokú školu B nezvládala. Doba prerušenia však márne uplynula, takže to znamená, že od r. 2007 som štúdium zanechala. Vopred ďakujem za radu!

Vážená pani,

Čas prerušenia štúdia sa Vám nezapočítava ako štúdium pre účely platenia školného. Prerušenie štúdia má význam jedine v tom, že ak začnete študovať po prerušení v akademickom roku v čase , keď už ste povinná platiť školné
platíte iba za zvyšné obdobie akademického roka. Vo Vašom prípade platí, že ste na jednej vysokej škole študovala jeden akademický rok a na druhej študujete tretí akademický rok, čiže na účely platenia školného študujete 4 akademické roky. Doba prerušenia štúdia tento stav neovplyvní.

s pozdravom Grant


Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

Sponzorované odkazy

style="display:inline-block;width:336px;height:280px"
data-ad-client="ca-pub-9660049180554918"
data-ad-slot="2714138162">

Reklama

Lawblog newsletter

Nechajte si posielať oznámenia o novom obsahu!

Syndikovat obsah