Spoločný nájom bytu manželmi

Otázka: 

pocas manzelstva som dostla prideleny najomny byt od mesta,byt je pisany na moje meno.Zaujimalo by ma ci manzela po rozvode mozem z bytu vystahovat.

Vážená pani,

pokiaľ ste dostala pridelený byt počas manželstva vznikol spoločný nájom bytu manželmi. Vzhľadom na to, že ste získala právo na nájom bytu počas manželstva bude musieť ( pokiaľ sa nedohodnete )o zrušení spoločného nájmu manželov rozhodnúť súd. Nemôžete teda bývalého manžela jednoducho vysťahovať.

citujem § 705 ods. 2 zákona č. 40/1964 S.b.

Ak nadobudol právo na uzavretie zmluvy o nájme družstevného bytu jeden z rozvedených manželov pred uzavretím manželstva, zanikne právo spoločného nájmu bytu rozvodom; právo užívať byt zostane tomu z manželov, ktorý nadobudol právo na nájom bytu pred uzavretím manželstva. V ostatných prípadoch spoločného nájmu družstevného bytu rozhodne súd, ak sa rozvedení manželia nedohodnú, na návrh jedného z nich o zrušení tohto práva, ako aj o tom, kto z nich bude ako člen družstva ďalej nájomcom bytu; tým zanikne aj spoločné členstvo rozvedených manželov v družstve.

s pozdravom Grant


Sponzorované odkazy

style="display:inline-block;width:336px;height:280px"
data-ad-client="ca-pub-9660049180554918"
data-ad-slot="2714138162">

Reklama

Lawblog newsletter

Nechajte si posielať oznámenia o novom obsahu!

Syndikovat obsah