Nadobudnutie nehnuteľnosti cudzincom

Otázka: 

Predmet: Kupa bytu v SR Dobry den. Som obcianka Bieloruska a mam prechodny pracovny pobyt na Slovensku. Spolu s partnerom (on je obcan SR) sme kupili byt v SR pred 4 rokmi. Kedze on v tej dobe nemal ukonceny rozvod, byt bol napisany na jeho rodicov. Teraz by sme chceli tento byt prepisat na nas ako spoluvlastnictvo. Chcela by som vediet ci su pravne obmedzenia pre mna kedze nie som obcan SR a ani EU? Dakujem za vasu radu.

Vážená pani,

Obmedzenia pre nadobúdanie nehnuteľností cudzozemcami obsahuje § 19a Devízového zákona č. 202/1995 Z.z. . V súčasnej dobe Vám nič nebráni v nadobudnutí bytu do osobného vlastníctva. Obmedzenia skutočne jestvovali,ale boli zrušené.

Grant

§ 19a zákona č. 202/1995 Z.z.

Nadobúdanie nehnuteľností v tuzemsku

(1) Cudzozemec môže nadobudnúť vlastnícke právo k nehnuteľnostiam
v tuzemsku s výnimkami podľa odseku 2.

(2) Cudzozemec nemôže nadobudnúť vlastnícke právo

a) k pôde, ktorá tvorí poľnohospodársky pôdny fond 19) nachádzajúci sa za
hranicou zastavaného územia obce a k pôde, ktorá tvorí lesný pôdny fond 20)
nachádzajúci sa za hranicou zastavaného územia obce; toto obmedzenie
neplatí pre cudzozemca pri dedení ani pre cudzozemca, ktorý je
1. občanom Slovenskej republiky,
2. štátnym príslušníkom členského štátu Európskej únie a má na základe
registrácie právo na prechodný pobyt, 21) ak ide o nadobudnutie
vlastníckeho práva k pôde, ktorá tvorí poľnohospodársky pôdny fond 19) a na
ktorej hospodári 21a) najmenej tri roky po nadobudnutí platnosti Zmluvy o
pristúpení Slovenskej republiky k Európskej únii,

b) k nehnuteľnostiam, ktorých nadobúdanie je obmedzené osobitnými
predpismi. 21b)


Sponzorované odkazy

style="display:inline-block;width:336px;height:280px"
data-ad-client="ca-pub-9660049180554918"
data-ad-slot="2714138162">

Reklama

Lawblog newsletter

Nechajte si posielať oznámenia o novom obsahu!

Syndikovat obsah