Podnienečné odsúdnie a alkohol za volantom

Otázka: 

Dobrý deň,
môj syn má podmienku za vedenie motorového vozidla pod vplyvom alkoholu.Pretože je to "jeho špecialita", tak už bol niekoľkokrát trestaný pokutou, neskôr podmienkou 8 mesiacov v trvaní troch rokov a vzápätí pre marenie úradného rozhodnutia si odpykával vo väzbe trest, z ktorého odsedel 5 mesiacov. Po prepustení mal súd ohľadom spätného výživného, ktoré si uplatňovala jeho exmanželka / výživné riadne platí a aj ostatné dlhy voči dcérke má už vyrovnané/ a tam mu určili podmienečný trest 18 mesiacov po dobu 4 rokov. Pred mesiacom znova viedol motorové vozidlo pod vplyvom alkoholu, bol zastavený policajtami a už dostal oznámenie, že je voči nemu začaté trestné stíhanie za marenie úradného rozhodnutia.Zaujíma ma a prosím o radu:
1. či bude mať ešte súd, alebo mu príde
priamo rozhodnutie o nástupe na výkon trestu,
2. či si odpyká podmienečných 18 mesiacov, alebo mu ešte pridajú ďalší trest, prípadne či bude musieť dosedieť tie mesiace, o ktoré ho prepustili skôr prvýkrát,
3. či si trest odpyká v 1. alebo 2. nápravnovýchovnej , keďže medziposledným prepustením a opätovným trestným konaním prešli necelé tri roky,
4. či je možné časť trestu nahradiť nejakým finančným postihom
posledným prepustením a opätovným trestným konaním prešli necelé tri roky,
4. či je možné časť trestu nahradiť nejakým finančným postihom

Za právnu pomoc a radu Vám ďakujem

Vážená pani,

čo sa týka odpovede na otázku č. 1

konanie Vášho syna môže mať za následok, že súd rozhodne v zmysle § 416 Trestného priadku zákon č. 301/2005 Z.z. , že sa Váš syn neosvedčil a že sa zvyšok trestu vykoná.
O tomto súd bude rozhodovať na verejnom zasadnutí a Váš syn bude k tomu vypočutý.

Okrem toho mu reálne hrozí trestné stíhanie za marenie výkonu úradného rozhodnutia ako i sama píšete, čo môže samozrejme vyústiť i do viacerých možností z ktorej jedna môže byť návrh na podanie obžaloby a odsúdenie. K otázkam 3 a 4 uvádzam len toľko, že toto je plne v kompetencii súdov.

s pozdravom Grant


Sponzorované odkazy

style="display:inline-block;width:336px;height:280px"
data-ad-client="ca-pub-9660049180554918"
data-ad-slot="2714138162">

Reklama

Lawblog newsletter

Nechajte si posielať oznámenia o novom obsahu!

Syndikovat obsah