Odpovědět na komentář

Biely kôň

Otázka: 

Som s nervami v koncoch...mala som výbornú priateľku,bola mi ako staršia sestra!!šla som na materskú,tak mi dohodila obchodnú činnosť pre moju živnnosť,nech prežijem rozvod a ťažkú živ.situáciu s miminom...vybavila na moju fyzickú osobu biznis ,riadila ho a podnikala v mojom mene...vraj mi omáhala,kým mi dieťa neodrastie a nebudem môcť to robiť sama!!!Spravila si zo mňa "Bieleho koňa" za 5 milionov SK!!Daňový úrad sa mi chystá zobrať byť,ktorý mám po mame,aj ked vyšetrovanie nie je ukončené a ja zháňam priame dôkazy na moju SUPER kámošku...a ona?!behá si po svete a robí daľšie podvody,no nikomu to zjavne nevadí..teda až na mňa a môjho syna.nemôžem ísť do väzenia za niekoho iného,prísť o byt a skončiť takto svoj život!!Takže-čo mám robiť,kto mi aspoň zatiaľ poskytne právnu pomoc zdarma,kto mňa a syna zachráni...bola som hlúpa,myslela som si ,že mi pomáha a ona ma pochovala za živa....

16.11.2007 09:08

Vážená pani,

otázkou zostáva do akej miery podnikala vo Vašom mene. Mala od Vás písomnú plnú moc ? Kto podpisoval daňové priznania, výkazy a pod. ?V druhom prípade by som si zistil, či dlžíte aj súkromným firmám, alebo len štátu.

Pokiaľ podnikala na základe plnej moci je tu ešte aká taká šanca na úspech, pokiaľ sa preukáže , že konala nad rámec splnomocnenia, ale pokiaľ ste podpisovala výkazy , daňové priznania hlásenia na Daňový úrad a pod. potom je veľmi ťažké preukázať, že s tým nič nemáte.

V tomto prípade by možno stálo za úvahu požiadať Daňový úrad, Sociálnu poisťovňu , prípadne zdravotnú poisťovňu o odpustenie poplatkov z omeškania, prípadne pokút, pretože zákon im to umožňuje . Vo Vašom prípade podľa mňa sú dané mimoriadne okolnosti na maximálne možné zníženie pokút , prípadne sankcií.

Zároveň sa dá dohodnúť na splátkach dlžnej sumy.

Čo sa týka Vašej bývalej známej predpokladám, že najjednoduchšie by bolo podať trestné oznámenie za podvod , pretože pri podaní trestného oznámenia sa neplatia súdne poplatky. Zároveň si v trestnom oznámení uplatniť nárok
na náhradu škody.

V prípade platobnej neschopnosti sú rôzne riešenia . ale to závisí na konkrétnej situácii a je veľmi ťažko paušálne riešiť všetky možnosti.

s pozdravom

Grant

Suvisiace články: 

Odpovědět

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Use to create page breaks.

Více informací o možnostech formátování

Sponzorované odkazy

style="display:inline-block;width:336px;height:280px"
data-ad-client="ca-pub-9660049180554918"
data-ad-slot="2714138162">

Reklama

Lawblog newsletter

Nechajte si posielať oznámenia o novom obsahu!

Syndikovat obsah