Odpovědět na komentář

Rozsudok a vymáhanie náhrady škody od odsúdeného v trestnom konaní

Otázka: 

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať, že na koho sa mám obrátiť ak som vyhral súd a obžalovaný sa uznal za vinného a peniaze ktoré mi je dlžný je povinný mi vrátiť. V závere rozsudku sa píše :"Súd tiež rozhodol o náhrade škody v prospech poškodených podľa § 287 ods.1 Tr.por., ktorým je obžalovaný povinný nahradiť škodu, a to MNE vo výške 1078.-eur, 2.osobe 168,80 eur, 3.osobe 879,70 eur, pričom poškodený 2.osoba a 3.osoba boli so svojim zvyškom nároku na náhradu škody odkázaní na občianske súdne konanie." Takže sme traja poškodený. A podotýkam že obžalovaný je vo väzbe,je nezamestnaný a nemá vôbec žiadny majetok. Dostal 3 roky nepodmienečne a sud upustil od suhrnného trestu. Kam sa mám obrátiť ak chcem svoje peniaze? Za odpoveď Vám Ďakujem.

Vážený pane,

na výkon rozhodnutia je určený súdny exekútor v zmysle zákona č. 233/1995 Z.z. na druhej strane je nemajetnosť dlžníka dôvodom na zastavenie exekúcie podľa § 57 ods. 1 pím, g) zákona č. 233/1995 Z.z. . V prípade fyzických osôb zvyčajne exekúcia trvá dlho a hneď sa nezastavuje, pretože fyzická osoba môže nadobudnúť majetok. Na druhej strane si je postup
potrebné zvážiť, pretože exekúciou sa postihuje výlučne majetok povinného a ak ho nemá potom je problém, pretože exekučné trovy hradí v takom prípade oprávnený - teda Vy. Je si to potrebné zvážiť.

s pozdravom Grant


Odpovědět

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Use to create page breaks.

Více informací o možnostech formátování

Sponzorované odkazy

style="display:inline-block;width:336px;height:280px"
data-ad-client="ca-pub-9660049180554918"
data-ad-slot="2714138162">

Reklama

Lawblog newsletter

Nechajte si posielať oznámenia o novom obsahu!

Syndikovat obsah